Start Nasza oferta
Zamawianie zdjęć i tekstów PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2009 11:06

Informacja ogólne


1. Prawa autorskie do zdjęć oferowanych na tej stronie należą WYŁĄCZNIE do firmy FoTomasMedia.pl reprezentowanej przez Tomasza Kaczyńskiego. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich bez zgody firmy FoTomasMedia.pl jest ZABRONIONE, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)


2. Zdjęcia wykonywane są małoobrazkowymi aparatami cyfrowymi Canon (lustrzankami) z obiektywami Canon serii L.


3. W ofercie firmy FoTomasMedia.pl znajduje się obszerna baza zdjęć w formie elektronicznej o jakości do druku, głównie z Polski ale także z kilku państw europejskich. W ofercie znajdują się także slajdy, których podglądy-prewki dostępne są do wglądu, natomiast nie ma możliwości ich skanowania w jakości HiRes.


4. Możliwe jest zamówienie sesji zdjęciowej na zewnątrz (brak studia), o tematyce:

a) architektura,

b) przyroda,

c) reportaż.


5. W zakładce FotoBank znajduje się lista miejsc i obiektów, których zdjęcia są w ofercie firmy FoTomasMedia.pl.


6. Zdjęcia istniejące w wersji elektronicznej oznaczone są literą "e" w nazwie, a slajdy mają literę "s".


7. Część z wpisów zawiera podglądy-prewki o podstawie 300 pikseli, które są jedynie wybranym fragmentem z serii zdjęć pokazujących konkretny temat. Ze względu na olbrzymią liczbę zdjęć znajdujących się ofercie firmy FoTomasMedia.pl, podglądy-prewki są jedynie wstępnie obrobione. Tzn. nie są skorygowane ew. aberracje sferyczne, chromatyczne, nie jest poprawiona perspektywa (tzw. krzywe wieże), nie jest ustawiony optymalnie balans bieli a zdjęcia nie są wyostrzone.


8. Każde ze zdjęć może zostać przesłane do wglądu jako podgląd-prewka o podstawie 1024 pikseli ze skorygowanymi aberracjami, perspektywą i balansem bieli.


9. Do druku przesyłane są zdjęcia o jakości HiRes (wysokiej jakości) o parametrach 21*15cm/300dpi/RGB bez podłączonego profilu. Możliwe jest zamówienie plików o większych wymiarach, maksymalnie 33*23cm/300dpi/RGB. Pliki zapisywane są standardowo jako wysokiej jakości JPG-i, jednak na specjalne życzenie mogą być zapisane jako TIFF-y.


10. Zamówienie przez kupującego i przesłanie do niego plików HiRes jest równoznaczne z kupieniem zdjęć, a co się  z tym wiąże, z wystawieniem przez firmę FoTomasMedia.pl faktury VAT.


11. Preferowane jest pobieranie zdjęć HiRes przez kupującego z FTP-a firmy FoTomasMedia.pl lub ew. przesyłanie ich na FTP kupującego. W ostateczności mogą zostać przesłane e-mailem, choć przy większej liczbie zamówionych zdjęć będzie to kłopotliwe. Nie ma problemu przy przesyłaniu e-mailem podglądów-prewek.

 

12. W przypadku osób pokazanych na zdjęciach portretowych, firma FoTomasMedia.pl posiada zgodę na publikację ich wizerunków..


13. Na życzenie zamawiającego do każdego zdjęcia może być dołączony skrócony opis danego obiektu czy tematu


14. Możliwe jest dołączenie do zdjęcia rozszerzonego, traktowanego jako DODATKOWE zamówienie, fachowego opisu, gotowego do wstawienia do folderu, przewodnika czy albumu.


15. Firma FoTomasMedia.pl przyjmuje także zlecenia napisania tekstów TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZYCH o wszystkich regionach Polski. Oferujemy kompleksowe opracowania opisujące atrakcje turystyczne, ofertę rekreacyjną, bazą noclegową i gastronomiczną.


16. UWAGA! Firma FoTomasMedia.pl nie udziela zgody na publikowanie zdjęć ze swojej bazy, w jakimkolwiek negatywnym kontekście, czyli atakującym, poniżającym czy obrażającym osoby lub instytucje.

Poprawiony: środa, 27 października 2010 20:22